Certifikáty

Úvod Certifikáty

Certifikáty

Každý výrobce zboží určeného pro děti do 3 let musí splňovat požadavky, které vyplývají ze zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, a z vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 84/2001 Sb., o hygienických požadavcích na výrobky pro děti do 3 let. Aby výrobce zboží určeného pro děti do 3 let vyhověl požadavkům zákona, musí zakoupené materiály nechat na vlastní náklady otestovat v některém z českých zkušebních ústavů, nebo je již s certifikátem zakoupit. Český trh, bohužel, nabízí velmi málo originálních a kvalitních látek s příslušnými atesty, a nechat si otestovat každý materiál stojí několik tisíc korun, což je finančně i časově nákladné. 


Veškeré námi použité fleece, baby plyše, coral fleece,  vatelínové výplně, latexové pěny, bavlněné látky, úpletové látky merino vlna a příze pro háčkování atesty splňují. 


Nepromokavé látky teprve příslušné orgány testují. Přesto, že jsou použité materiály zdravotně nezávadné, dokud nebudeme mít pro všechny látky atest s mezinárodní certifikátem Öko-tex standard 100 třídy 1 musíme výrobky nabízet jako nevhodné pro děti do 3 let.


Příze pro výrobu háčkovaných výrobků jsou certifikované pro děti do 3 let Öko-tex standard 100 třídy 1.